Обслуговування користувачів

 

Студентам: корисні та цікаві сайти

Studway – все про студентство. Новини українських студентів, мотивація та можливості для розвитку; найкращі подорожі, поради.

Я, студент – журнал для студентів усіх поколінь.

Вища освіта – Інформаційно-аналітичний портал про вищу освіту в Україні та за кордоном.

Добірка безкоштовних онлайн-сервісів для навчання українською. Кілька інтернет-платформ, які пропонують безкоштовні курси з різних предметів від авторитетних викладачів провідних університетів: Prometheus, Coursera, EdEra, ВУМ, Duolingo, TED.

Студентська республіка – Всеукраїнська молодіжна громадська організація

Вікіпідручник — україномовний розділ сервісу Wikibooks. Розміщено навчальні матеріали з питань енергетики, інженерії, історії, комп’ютерних наук, кулінарії, масових комунікацій, математики, мовознавства, правознавства, програмування, філософії та інших дисциплін.

Медіатека електронних засобів навчання У медіатеці є можливість скачати електронні посібники та підручники, підручники та навчальні посібники PDF, переглянути навчальне відео та відеолекції, відкриті онлайн-курси.

studua.org – незалежний ПОРТАЛ студентських самоврядувань та громадських об’єднань.

Електронна бібліотека «Культура України» — інтегрований ресурс орієнтований на широке коло користувачів, в рамках якого формуються колекції, спрямовані на поширення знань про культуру України.

Освітній портал™ – освіта в Україні та за кордоном.

STUDY.UA – допомога в організації навчання за кордоном.

Fulbright Ukraine Сайт програми академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi.

Study In Ukraine Admissions for International students in Ukraine Universities На англомовному сайті публікується інформація про навчання іноземних студентів у вищих навчальних закладах України.

МТОМД.инфо – сайт про техніку, технічне обладнання промисловості, технології обробки матеріалів.

School of Mathematics Сайт школи математики в Інституті перспективних досліджень (ІПІ) в Принстоні (Нью-Джерсі ).

Physics Classroom Home Сайт для студентів фізичних спеціальностей та їх викладачів. Має різні секції, призначені для підтримки викладачів і студентів у вирішенні завдань навчання і викладання фізики.

DilovaMova.com – українське ділове мовлення.

polka-knig.com.ua – безкоштовна бібліотека для студента.

twirpx.com – архіви студентських матеріалів; бібліотека рідкісних публікацій, освітніх книг і підручників.

enic.in.ua – Національний інформаційний центр академічної мобільності ENIC UKRAINE, містить інформацію про систему освіти в Україні, зразки документів і т. п.

Uastudent.com – молодіжний портал: безкоштовна бібліотека матеріалів для студентів, яка створена у вигляді інтерактивного блогу.

MOnline – інформаційно-розважальний проект для молоді.

  •  

 

РЕСУРСИ ВІЛЬНОГО ДОСТУПУ

Онлайн-версія «ЕНЦИКЛОПЕДІЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ» Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ) – перша багатотомна енциклопедія, що правдиво, неупереджено й всебічно подає цілісний багатогранний образ України ХХ–ХХІ століть у особах, інституціях, поняттях. Видання охоплює всі сфери буття України – від географічного положення, природи, історії, політичного устрою, економіки й промисловості, науки, культури, мистецтва, літератури до спорту й молодіжної субкультури.

Наукова періодика України – видавнича система, яка містить більше 30 журналів України з історії, економіки, культурології, медицини, мистецтвознавства, педагогіки, політології, технічних наук, фізики та математики, філології, філософії.

Цифрова бібліотека (WDL) надає безкоштовний доступ в мережі Інтернет в багатомовному форматі до великої кількості матеріалів, що представляють культури різних країн світу.

Google Books – світова електронна бібліотека книг.

RePEc (Research Papers in Economics – Дослідницькі Труди з Економіки) – це міжнародна некомерційна база даних, яка містить наукові статті різних видань в галузі економіки та суміжних наук, створена спільними зусиллями волонтерів 75 країн світу (включаючи Україну) з метою популяризації та поширення наукових знань. Мета проекту – децентралізація бібліографічних баз даних, наукових статей, книг, частин з книг та компонентів програмного забезпечення, які підтримуються волонтерами. Усі зібрані дані використовуються у різноманітних сервісах, детально описаних на сайті RePEc.

Довідник журналів з ​​відкритим доступом – послуга, яка забезпечує доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з ​​відкритим доступом та статей з них. Довідник прагне бути всеосяжним і охоплювати всі наукові і академічні журнали відкритого доступу, які відповідають відповідній системі контролю якості. Для журналів не існує обмежень в мовах або предметнихобластях. Метою довідника є підвищення наочності і простоти використання відкритого доступунаукових та академічних журналах сприяючи більш широкому їх використанню. Довідник містить 9804 журналів з 124 країн світу та 1 573 847 статей.

Українські онлайн-бібліотеки — бібліотеки, що знаходяться в Інтернеті і містять твори українською мовою, перелік з гіперпосиланнями надається окремим розділом на сторінці Вікіпедії.

  Відкрита книга – це безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української та світової літератури.

AeLib – Бібліотека світової літератури: оригінали та переклади.

ПОЕТИКА — це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою.

Електронна бібліотека української літератури Торонтського уніврситету уможливлює вільний і безкоштовний доступ до електронних текстів української літератури всім зацікавленим читачам, особливо студентам поза межами України, де доступ до текстів української літератури обмежений.

Internet Archive – некомерційна бібліотека мільйонів безкоштовних книг, фільмів, програм, музики, веб – сайтів та багато іншого.

1576.ua – постійно оновлювана електронна бібліотека українського світу. Засновники бібліотеки вважають, що рушійною енергією України є її духовна енергія, яка розкривається у формах словесності, музики, живопису, богослов’я, науки, філософії… – тієї енергії, яка акумулювалася протягом століть, формуючи ідею, суть того, що ми звемо Україною.

 Open Library налічує понад мільйон творів різними мовами.

ERIC – інформаційний центр навчальних ресурсів. Фінансується Інститутом педагогічних наук Міністерства освіти США; надає доступ до 1,5 млн. цитат, статей, журналів та інших матеріалів, пов’язаних із викладанням та навчанням.

   Bartleby.com – пропонує необмежений і безкоштовний доступ до інформації та книг.

Створена перша онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою. У начитці книг взяли участь теле – і радіоведучі, актори театру і кіно, музичні зірки, студенти та волонтери. Проект реалізовано в рамках Громадського бюджету Києва авторською командою “Типовий Київ” та Інститутом журналістики університету імені Бориса Грінченка.

Література українською зібрана на сайті у форматах: jar, jad, txt, fb2, epub, doc, зручних для читання на мобільних пристроях(мобільних телефонах, смартфонах, кпк, планшетах, MP3-плеєрах, букрідерах). Для того щоб почати читати достатньо скачати книги абсолютно безкоштовно. Також можна переглядати тексти онлайн.

Що читають українські зірки

та рекомендують  нам.

 

Ані Лорак захопилася притчами

Співачка читає книгу канадського письменника і бізнес-тренера Робіна Шарма «Монах, який продав свій “Феррарі”.

– Я захоплююся популярної психологією, філософією і вважаю, що цю книгу повинна прочитати кожна людина, – ділиться зірка. – У ній розповідається про історію багатого адвоката, якому довелося пережити духовну кризу. Занурення в древню культуру змінює його, він відкриває для себе новий світ, вчиться жити справжнім, берегти час, мислити позитивно. Я вважаю книги Робіна Шарма дуже надихаючими і всім раджу познайомитися з ними.

     Потап прищеплює синові любов до книжок

– На читання часу катастрофічно не вистачає, я частіше сам пишу – тексти майбутніх хітів або сценарії кліпів, – говорить продюсер і шоумен Потап. – Але нещодавно із задоволенням прочитав кілька книг Дейла Карнегі, часто перечитую класику, особливо історичні романи. При першій же нагоді вдома читаю синові Андрійкові гарні дитячі казки.

       Світлана Лобода любить твори про сильних духом

– Зараз я читаю “Подорож додому” Крайона (Крайон – безтілесний дух, вигаданий письменником Лі Керроллом, зразок езотеричної літератури. – Авт.), – Говорить співачка. – Мені подобається шукати відповіді на питання про сенс життя, про бога і присутність потойбічної сили в нашому житті. А ще приваблює те, що в книгах Крайона захоплююча форма розповіді і герої, що володіють сильними характерами і духом.

      Олег Скрипка віддає перевагу класикам

– У відпустці я прочитав одну книгу, але гідну, – розповідає Олег Скрипка. – Це “Майстер і Маргарита” в прекрасному українському перекладі Юрія Некрутенко. Мені цю книгу подарували друзі. Я спочатку поставився до неї з побоюванням – ви знаєте, всі, хто до цього роману мають стосунок, зазнають невдачі. Але виявилося, що все чудово! Переклад вигадливий, віртуозний. Дуже багато цікавих коментарів, видно, що автор перекладу вивчив роман досконально. Так що всім рекомендую.

                                  Співачка Джамала паралельно читає дві книги
– Перша – це “Тріумфальна арка” Еріха Марії Ремарка. Її мені подарувала Ната з групи Tomato Jaws зі словами: “Прочитай обов’язково, головна героїня дуже на тебе схожа”. Звичайно, я була заінтригована. Книга дуже важка, гарного настрою не додає, але мені подобається. Хоча, я вважаю, героїня на мене абсолютно не схожа.

Друга книга – це “Моє життя в мистецтві” Станіславського. Почала читати, щоб самій розібратися в цьому феномені. З одного боку, Станіславський створив унікальну систему, за допомогою якої вивчилися тисячі акторів. З іншого – сам не зміг процвітати в цьому амплуа, залишившись теоретиком акторського мистецтва.

Ведуча Ольга Цибульська

Вільям Пол Янг, “Хижина” – це теологія, філософія і психологія в одній пачці. Якщо хочеться волосся дибки, мурашок по тілу і немає побоювань подивитися собі самому в душу – читай її! Починається моторошно, але в кінці тобі стане добре. Чому? “Хижа” – це суперокуляри з лінзами. “Хижа” – це майстер-клас бачити у слона не тільки хобот. Після неї складно знайти чтиво, яке викличе такі ж емоції, думки і амбіції.

Співачка Марія Бурмака

Минулого літа я закінчила книгу Айн Ренд “Атлант розправив плечі”. Прочитала, нарешті, подаровану Фоззі книгу “Супроводжуючі особи”. Зараз читаю Юрія Андруховича “Лексикон інтимних міст”. Можу сказати, що я в щирому захваті. Я дуже люблю вірші Андруховича, деякі з них знаю на пам’ять. Обожнюю його есеїстику, можу цитувати її цілими уривками.

“Лексикон” взяла з собою в дорогу. Їхала до Львова і назад на потязі “Інтерсіті”, і у мене було вдосталь часу для читання. Всі новели про кожне з міст, про які пише автор, перечитала двічі. Мені дуже цікавий суб’єктивний опис різних міст України та Європи, в більшості з яких я була. Рекомендую прочитати.

Скульптор Олег Пінчук

Я люблю книги, які змушують думати, переосмислювати, і залишаються в твоїй свідомості на все життя. Це “Пролітаючи над гніздом зозулі” Кена Кізі, “Алхімік” Пауло Коельо, “Гра в бісер” Германа Гессе і багато інших.

Багато читаю також професійної літератури з мистецтва, живопису, скульптури, біографії великих творців. І, звісно, на моїй книжковій полиці є практичні бізнес-посібники, зараз без розуміння тенденцій ринку не можна. Одне з таких видань – новинка цього літа “Медійна особистість” Юрія Борисова. Зручну своїм невеликим форматом і легкою мовою книгу я прочитав за вечір, і тепер знаю, як правильно давати журналістам інтерв’ю! Журналісти, я готовий!

Дизайнер Олексій Залевський

Безперечно, книга цього літа – графічний роман “Даогопак”, тритомний мальований блокбастер про пригоди козаків-характерників із лицарського ордену магів і майстрів бойових мистецтв Запорізької Січі. Автор книги – мій друг Олексій Чебикін – малював і писав її близько 4 років. Перед ним стояло колосальне завдання: продемонструвати світу легендарні міфи української історії.

Я був вражений фантастичною історією з так тонко переданим українським колоритом. У мене навіть з’явився улюблений персонаж – літаючий кабан Окіст.

Художник Сергій Поярков

Я ріс в університетському дворі, тому був молодою людиною, яка не просто читає, а запійним читачем. До свого повноліття я прочитав близько трьох тисяч книг. Це потім вже я почав розуміти, що половину з них можна було не читати.

Зараз вже, звісно, я читанню приділяю набагато менше часу, але цього літа, нарешті, прочитав книгу “Блокада мозку” Віктора Шендеровича. Я давно збирався її прочитати, люблю Шендеровича. І збираюся читати подаровану мені книгу Хантера Томпсона “Страх і відраза передвиборної гонки ’72”, яку теж довго відкладав.

Взагалі дуже люблю сучасників – Віктора Суворова, Сергія Мінаєва, Віктора Пелевіна – я схиляюся перед людьми, які можуть піднести очевидні речі, які лежать на поверхні, а їх не помічає ніхто.

Юлія Свєтлова – хореограф, психолог, поетеса – Я дуже люблю читати, прикро, що не завжди вистачає часу, не більше чотирьох книг на рік. Хотілося б більше часу приділяти цій справі. Останнім часом більше читаю професійної літератури, нещодавно закінчила Ірвіна Ялом «Дар психотерапії». Людям, які хочуть розібратися в психології, буде корисно прочитати. Адже написано дуже доступно і зрозуміло усім. З художньої літератури сподобався збірник оповідань російської авторки Марти Кетро «Психи и психологи». Це книга про міських божевільних. Про те, якими бувають люди, цікаві ситуації які з ними трапляються. Та як знайти вихід з таких ситуацій. Щодо сучасної української літератури, то останнім часом нічого не читала. Також читаю сучасну поезію російських та українських поетів, оскільки сама пишу вірші, таких як – Сергій Жадан, Катерина Михайлова, Яшко Казанова.

Василь Пастушина – літературний критик, письменник, поет – Остання книга, яку я прочитав – Валентин Терлецький, «Хмарочос». Це дуже прикольна історія про героїв, яким забороняли творити і жити в тих умовах, в яких вони хочуть. А натомість влада нав’язує радянський стиль життя. Герої книги з цим не згодні, тому захоплюють хмарочос у центрі міста і розбивають там табір. Тим самим висловлюють свій протест. Якщо чесно, то книга мене дуже вразила. Певною мірою сюжет дуже передбачуваний. Але що стосується самої ідеї, то вона дуже цікава. Але я раджу її прочитати. Читати я дуже люблю і постійно знаходжусь у цьому стані. В тиждень я прочитую дві книжки. І так уже років десять. Ми маємо ту літературу, на яку заслуговуємо. Сучасну українську літературу потрібно читати, адже саме читачі вирішують, які твори будуть жити і заслуговують жити. Класика, безумовно, важлива, адже вона вивірена часом. Її потрібно перечитувати, розуміти, вдумуватися.

Артем Тихевич – фокусник, переможець проекту «Феномен» на каналі «СТБ» – Зовсім недавно закінчив читати книгу «Менталіст» Джорджа Крескіна. Ця книга мені дуже підходить, це моя стихія, ментальна магія. Там описується життя однієї відомої людини, яка в свій час довела, що він найкращий металіст. Цим так сильно приваблює цей твір. Що стосується сучасної української літератури, то не знайшов для себе нічого цікавого поки. Мені подобається Пауло Коельйо «Алхімік», перечитував не раз. Близький мені цей твір. Ще подобається російський автор Дмитро Глуховський, пише дуже цікаві твори. Та й взагалі я обожнюю читати. Все життя, я постійно читаю, намагаюся виділяти для цього час.

Вікторія Гранецька – письменниця, переможець конкурсу «Коронація слова 2011» – Читаю багато і з задоволенням, останнім часом перевагу надаю сучасним українським прозаїкам. Адже наша література невпинно розвивається, про що свідчить велика кількість новинок, які з’являються щороку на поличках книжкових крамниць. З нещодавно прочитаного найбільше хочеться поділитись враженнями про «Біографію випадкового чуда» – нову книжку Тані Малярчук. Роман просто приголомшив. У центрі оповіді – така собі дівчинка Лєна, яка одного дня вирішує «творити дива на замовлення». Це трохи єднає твір із відомим французьким фільмом «Амелі», однак українські реалії, змальовані в романі, дуже відрізняються від затишно-комфортного французького побуту, в якому творила дива кіношна Амелі… Лєні ж доводиться зіткнутися зі справжнім злом у людській подобі, коли вона вирішує стати на захист безпритульних тварин і починає боротися за права інвалідів. Загалом, роман дає можливість глянути на життя в нашій країні начебто збоку. Однак радити його до читання всім я однозначно не можу. Лише тим, кому до цієї країни все ще не байдуже.

 Костя Станіславський – вінницький шоумен МС Космос, ведучий вечірок –З самого дитинства люблю читати. Зараз дуже зручно, є можливості скачувати будь-які книги на планшет, електронну книгу. Останнє, що прочитав, це книга Уолтера Айзекса «Стів Джобс». Біографія генія сучасності. Дуже прикро, що це все посмертно, але написано дуже гарно, змістовно. Читав українською мовою, тому сподобалось вдвічі більше. Цікава доля була у Джобса. Він наглядний приклад того, що нічого нікому у цьому світі з неба не падає, всього своїми зусиллями досягати потрібно. Він усього сам досягнув, був зовсім не із заможної родини. Зараз поглиблено вивчаю українську мову, тому мені порадили читати Коцюбинського.

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

               Якщо ви надаєте перевагу читанню електронних книг, то рекомендуємо відвідати такі сайти:

Корисна інформація для користувачів

Шановні користувачі! До вашої уваги пропонуємосписок найповніших літературних бібліотек

 (Джерело: форум misto.ridne.net)

§     http://www.gutenberg.net/ – величезна бібліотека книг, переважно мовою ориґіналу, або в перекладі на англійську. Книги розміщуються зі збереженням всіх прав, тому там переважно старі книги, які перейшли в “public domain”

§     http://www.utoronto.ca/elul/Main-Ukr.html – електронна бібліотека української літератури

§     http://www.sacred-texts.com/index.htm – величезне зібрання книг на теми: міфологія, легенди, фольклор, релігія, окультизм, езотерика. Англійська, іноді мовою ориґіналу

§     http://gallica.bnf.fr/ – французька електронна бібліотека (частина французької національної бібліотеки). Частина старих книг у відсканованому вигляді

https://blog.yakaboo.ua/

§     http://oun-upa.org.ua/books/ – книжкова полиця ОУН-УПА

Scopus – найбільша у світі база даних абстрактних і цитованих наукових джерел. З більш ніж 22 000 найменувань від більш ніж 5000 міжнародних видавців. 
Ви можете скористатися цим безкоштовним пошуком автора для пошуку будь-якого автора; або скористайтеся майстром зворотного зв’язку автора для перевірки профілю автора Scopus. 

Шановні користувачі!

Погодьтеся, що через велику зайнятість та стрімкий темп життя, не завжди вдається приділити час для себе. Але все ж таки не можна відмовлятися від хорошої книги, адже вони надихають, дають можливість розвиватись, думати та робити висновки.

Пропонуємо вам найцікавішу підбірку книг,

які зірки каналу  1+1 рекомендують прочитати:

Лідія Таран

Микола Гоголь: “Ніс”, “Шинель” (з якої, як відомо, ми всі вийшли), “Вечори на хуторі…”, “Тарас Бульба”, “Мертві душі”. У мене в дитинстві був шеститомник Гоголя. У синіх палітурках. Із жовтими сторінками. Досі пам’ятаю їхній запах. Гоголя треба читати всього. Гоголь — наше все!

Павло Загребельний: “Спека“, “Диво”, “Євпраксія”… Що подужаєте. Загребельний — найсильніший український історичний романіст, я так думаю. Це надзвичайний хист — виплітати з історії красивий сюжет, вибудовувати його так, що відірватись не можна. І найголовніше — Загребельного треба читати всім, хто хоче збагатити свій лексикон. Такої багатої української мови вже й не зустрінеш. Коли відчуваю, що ті 300 слів, якими ми послуговуємось для написання новинних текстів, починають затискати у лещата, розгортаю, наприклад, “Спеку”, на будь-якій сторінці. І навіть не відстежую сюжету. Просто купаюсь у чистому і багатющому лексичному потоці.

Олександр Довженко. Тепер літо, і просто треба читати “Зачаровану Десну”! Це кіноповість. Сеанс читання і марення можна провести просто на березі самої Десни — річка зовсім близько від Києва.  Хоча вона тут, може, й не така зачарована, як ота Десна з дитинства Довженка, і не водиться вже біля неї левів, але все одно можна досягти своєрідного стереоефекту.

Людмила Барбір прес-служба каналу “1+1”

Лао-Цзи “Дао де цзин” — один з найвідоміших класичних філософських творів Китаю. В перекладі з китайської “Книга шляху і гідності”. Книга розкриває сутність “дао” (шляху) всього сущого на землі. Цей трактат є духовною абеткою для тих, хто шукає свій шлях у цьому світі і ставить перед собою питання сенсу свого існування.

Дітер Лауенштайн “Елевсінські містерії” — таємничі обряди. Книга німецького вченого Дітера Лауенштайна присвячена найбільшому містеріальному центру Стародавньої Греції — Елевсіну. Опираючись на античні джерела і матеріали новітніх археологічних досліджень, автор намагається відтворити хід цього релігійного святкування і зрозуміти досвід та переживання містів, які дали обітницю мовчання під загрозою смерті.

Леся Матвеєва прес-служба каналу “1+1”

Донна Тартт “Щегол”. Приголомшливий новий роман письменниці, який отримав Пулітцерівську премію, визнаний кращою книгою за  всіма можливими рейтингами. Абсолютно заслужено. Красивий і захоплюючий.

Айн Ренд “Джерело”. Роман відомого філософа 20 століття, засновника філософської течії раціонального індивідуалізму, яка протиставляється колективізму. Обов’язково для прочитання молодим людям, які думають!

Стивен Кові “Сім навиків високоефективних людей”. Книга відомого у всьому світі бізнес-консультанта, про найважливіші якості людини, не просто яка прагне до успіху, але й знаходиться в усвідомленому пошуку себе і сенсу життя.

Дмитро Комаров прес-служба каналу “1+1”    

Грегорі Девіда Робертса. Мабуть, його моя улюблена книга за останні 5-7 років — “Шантарам”. Я дуже люблю Індію, і зокрема мегаполіс Мумбаї (Бомбей). Майже всі події у книзі австралійського письменника розгортаються там. Робертсу вдалося передати Бомбей до дрібниць реалістично. Він нічого не прикрасив — опис кожної вулиці, будинки, подвір’я або кафе відточено до кожної деталі. Я читав цю книгу в Папуа, але здавалося, що перебуваю в Індії. Читання перетворюється на віртуальну подорож, сильний роман, рекомендую всім.

Слава Курилов, “Один в Океані”. Автор нарівні з більшістю жителів СРСР був практично невиїзним. Але, як океанограф і закоханий у море, Курилов вирішив, що не готовий миритися з заборонами системи. Він мріяв про свободу і подорожі, хотів побачити світ, і за це, без перебільшення, був готовий померти. Ця людина зробила те, у що складно повірити — таємно зістрибнув з круїзного лайнера “Радянський союз” в ста кілометрах від Філіппін, маючи на озброєнні тільки маску, трубку, ласти і неймовірну волю до перемоги. У воді він провів три доби. І досягнув свого. Його історія підтверджує, що не існує неможливого. Важливо поставити собі мету і рухатися в її бік, навіть якщо ймовірність успіху здається мізерною. І ні в якому разі не здаватися.

Артуро Перес-Реверте “Територія Комманчей”,. Зараз, коли в нашій країні йде війна, ця книга сприймається особливо. Десятки наших колег, журналісти ТСН, щодня ризикують життям. Військовий кореспондент — це окрема каста, обрані, кращі журналісти. У книзі іспанського письменника якраз описана робота журналіста на війні в Югославії. Книга про те, що репортер хоч і не є учасником бойових дій, але знаходиться в такій же небезпеці, як і солдат на передовій.

Шановні користувачі!

Інтернет сьогодні є неймовірно потужним ресурсом, який допомагає дізнатися безліч корисних речей. Ми підготували для вас  перелік сайтів, кожен із яких дозволяє дізнаватися все більше і більше нового

1. BBC Future — новини про сучасні технології та новинки в області IT.

2. 99U — сайт для креативних людей про продуктивність, самоорганізацію і лідерство.

3. YouTube EDU — освітній канал, на якому є багато корисної інформації.

4. WikiWand — платформа для зручного читання статей у Вікіпедії.

5. The Long Read (The Guardian) — якісні огляди, есе про ситуацію в світі.

6. TED — відмінні відео від провідних фахівців та експертів.

7. iTunes U — лекції від провідних світових університетів.

8. InsightfulQuestions — інтелектуальні дискусії на будь-яку тему.

9. Cerego — сервіс для створення індивідуального плану навчання залежно від ваших сильних та слабких сторін.

10. University of the People — безкоштовний онлайн-університет, що пропонує курси в самих різних областях.

11. OpenSesame — бізнес-майданчик з онлайн-курсами.

12. CreativeLive — майстер-класи від провідних світових експертів.

13. Coursera — сайт з величезною кількістю онлайн-курсів на багатьох мовах.

14. University of Reddit — обмін знаннями з іншими людьми.

15. Quora — ви задаєте питання, а люди висловлюють свою думку. Сюди часто заходять експерти та знаменитості.

16. Digital Photography School — величезна кількість корисної інформації, яка допоможе розкрити ваш потенціал фотографа.

17. Brain Pickings — статті з цитатами відомих людей на теми мистецтва та фотографії.

18. Peer 2 Peer University — майданчик для обміну знаннями, навчання в зручному для вас темпі.

19. MIT Open CourseWare — безкоштовні онлайн-курси від Массачусетського технологічного інституту.

20. Gibbon — сервіс для створення плейлистів з навчання.

21. Investopedia — все, що потрібно знати про фінанси, ринки та інвестиції.

22. Udacity — безкоштовні онлайн-курси від провідних світових університетів.

23. Mozilla Developer Network — детальна документація і ресурси для навчання веб-розробників.

24. Future Learn — онлайн-курси від фахівців та університетів.

25. Google Scholar — пошук по науковій літературі, що включає в себе книги і витяги з журналів.

26. Brain Pump — місце, де ви можете щось дізнаватися щодня.

27. Mental Floss — поповнює ваші знання цікавими фактами, опитуваннями і тестами.

28. Learnist — навчання за допомогою відібраного фахівцями контенту.

29. DataCamp — онлайн-посібник про науку даних.

30. edX — онлайн-курси від провідних університетів.

31. Highbrow — нетривалі курси, які щодня відправляються вам на пошту.

32. Coursmos — короткі курси, які ви можете переглядати коли завгодно з будь-якого пристрою.

33. Platzi -курси в режимі реального часу по дизайну, маркетингу та програмуванню.

За матеріалами http://korysno.pro/

Шановні користувачі !

Рекомендуємо вам корисні українські сайти,

які можуть стати для вас хорошими помічниками

  1. pra.in.ua – безкоштовна база для досліджень родоводу

Завдяки ентузіастам, історію своєї сім’ї тепер можна вивчати онлайн. В Україні працює платформа pra.in.ua, яка дозволяє досліджувати родоводи. Наповнювати його допомагають і професійні історики, і волонтери, повідомляє “24 канал“. Працює сайт pra.in.ua за принципом соцмереж. Реєструєтеся і можете шукати за регіоном чи прізвищем.

2. jarvis.net.ua – онлайн-асистент з вибору фільмів

На сайті можна максимально швидко знайти фільм під настрій. Винятково в українській озвучці.

3. pdr.hsc.gov.ua – онлайн-тести для перевірки знань ПДР

Тут ви можете в онлайн режимі перевірити свої знання правил дорожнього руху.

4. museums.authenticukraine.com.ua – 3D-тури музеями України просто неба

Компанія Google разом з міністерством культури України оцифрувала сім музеїв просто неба в різних регіонах країни і створила віртуальний тур ними.

На спеціальному сайті “Музеї України просто неба” можна віртуально помандрувати, дізнатися про історію життя в різних регіонах, а також ознайомитися з народною архітектурою та побутом.

5. ukr-mova.in.ua – сервіс для вивчення, перевірки та вдосконалення української мови.   «Мова – ДНК нації» – це освітній проект для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови; Тут ви знайдете цікаві вправи, диктанти та бібліотеку правил.

6. reformy.org.ua – Реформи в Україні

Сайт, на якому є посилання на усі реформи – і ті, які вже проведені, і ті, які в процесі реалізації.

7. prometheus.org.ua – масові безкоштовні онлайн-курси українською мовою

Український сервіс Prometheus позиціонує себе як громадський проект масових відкритих онлайн-курсів. Тут ви знайдете безкоштовні навчальні курси університетського рівня від викладачів КНУ, КПІ та Києво-Могилянської академії.

Обравши тематику, з’являється можливість переглядати відеолекції, виконувати інтерактивні завдання, щоб перевірити набуті знання, та спілкуватись на форумі з іншими студентами та викладачами. За умови успішного виконання усіх завдань, студент отримає сертифікат про завершення курсу.

Навчатись можна в будь-який час, адже відеолекції, тести і форум доступні всім у будь-який час.